49x5W Matrix Panel
49x5W Matrix Panel with auxiliary LEDs to maximize its effects.
Its compact design and power make it ideal for stage backdrops, front visual effects, stage ambiance or as a decorative element with high visual impact.
Additional information
| Consumption | 200W |
|---|---|
| Colour | RGBW: WW 49x5W + RGB 441×0,25W |
| DMX Channels | 4/13/14/490 |
| Control | auto, DMX, master-slave, sound |
| Strobe | 30 Hz/s |
| Protection | IP20 |
| Setup | LCD Display |
| Size | 50 x 50 x 8 cm |
| Weight | 9 kg |
| Warranty | 2 years |







