Additional information
| Signal | DMX/ RDM |
|---|---|
| Output | 1 x 3-pin XLR, 8 x 3-pin XLR |
| Input | 1 x 3-pin XLR |
| Size | 21,5 x 12,3 x 4,2 cm |
| Weight | 850 g |
| Voltage | CA90-240V/50-60Hz |
| Consumption | 15W |
| Warranty | 2 years |
| Reference | RDM8802AJ |
RDM 4-Way DMX512 Splitter.
Offers 1 signal input and 1 signal pass-through output, with electrical isolation between the signal input and pass-through.
8 x 3-pin XLR input and output with electrical isolation.
Isolated input-to-output voltage rating: > AC300V.
Practical design that can be mounted with screws or hung with a hook.
| Signal | DMX/ RDM |
|---|---|
| Output | 1 x 3-pin XLR, 8 x 3-pin XLR |
| Input | 1 x 3-pin XLR |
| Size | 21,5 x 12,3 x 4,2 cm |
| Weight | 850 g |
| Voltage | CA90-240V/50-60Hz |
| Consumption | 15W |
| Warranty | 2 years |
| Reference | RDM8802AJ |