Additional information
| Signal | DMX/ RDM |
|---|---|
| Output | 1 x RJ45, 8 x RJ45 bidirectional |
| Input | 1 x RJ45 |
| Size | 25 × 12,3 × 4,3 cm |
| Weight | 750 g |
| Voltage | CA90-240V/50-60Hz |
| Consumption | 15W |
| Warranty | 2 years |
| Reference | RDM8802AX |
RDM 8-Way DMX512 Splitter.
Offers 1 signal input and 1 signal pass-through output, with electrical isolation between the signal input and pass-through.
8 x RJ45 input and output with electrical isolation.
Input-to-output electrical isolation voltage: > AC3000V.
Practical design that can be mounted with screws or hung with a light hook.
| Signal | DMX/ RDM |
|---|---|
| Output | 1 x RJ45, 8 x RJ45 bidirectional |
| Input | 1 x RJ45 |
| Size | 25 × 12,3 × 4,3 cm |
| Weight | 750 g |
| Voltage | CA90-240V/50-60Hz |
| Consumption | 15W |
| Warranty | 2 years |
| Reference | RDM8802AX |