Additional information
| Consumption | 950W |
|---|---|
| Light Source | High efficiency 800W white LED |
| Colour Temperature | 8000K |
| CRI | Ra>90 |
| Colour | 5 colours + white light |
| CMY | Independent CMY color mixing system, 2800-6000K linear adjustment |
| Gobos | 6 fixed gobos + white aperture + 7 rotating patters (pluggable) + 4 independent cutting blades, each of which can be turned off individually and rotated 180° |
| Prisms | Bidirectional rotating 5-prism |
| Effects | Super cool realistic dynamic effects such as flames and flowing water |
| Beam Angle | Beam 2~6°, Spot 10~48°, Wash 0~52° |
| Zoom | 5~100° |
| Pan/Tilt | 16 bits, 540° / 270° |
| DMX Channels | 34 |
| Control | DMX, RDM |
| Dimming | linear 0-100% |
| Strobe | 1-25 Hz |
| Setup | LCD Display |
| Protection | IP65 |
| Size | 42 x 28 x 68 cm |
| Weight | 26,7 kg |
| Voltage | AC100-240V/50-60Hz |
| Average Life | 50.000 HOURS |
| Warranty | 2 years |







