Additional information
| Consumption | 420W |
|---|---|
| Light Source | RGB 672×0,5W + W 112x3W |
| Colour | RGBW |
| Effects | Running effect, Strobe, Wash effect |
| Segments | Independent pixel mapping up to 32 zones |
| Control | auto, DMX, master-slave, sound |
| DMX Channels | 7/15/21/39/112/17/33/65/68/117/70 |
| Dimming | 16bit, linear 0~100% |
| Strobe | 1~30Hz |
| Protection | IP65 |
| Setup | LCD Display |
| Size | 100 x 15 cm |
| Weight | 9 kg |
| Voltage | AC100-240V/50-60Hz |
| Warranty | 2 years |

