Lift 8-Eye Laser
LEAROY Lift 8-Eye Laser provides powerful, bright RGBW light with high color definition.
Thanks to its motor, it adds stage dynamism and immersive visual effects.
With DMX control, among other options, it’s perfect for kinetic stage sets, audiovisual productions and art installations.
Additional information
| Consumption | 180W |
|---|---|
| Colour | 8x500MW RGBW laser + 96 RGB LED |
| DMX Channels | 12/30/70 |
| Control | auto, DMX, master-slave, sound |
| Strobe | 1-30 Hz |
| Lifting Travel | 1-10 m |
| Protection | IP20 |
| Setup | LCD Display |
| Size | ø20 cm |
| Weight | 5,5 kg |



