Rising Star Light
LEAROY Rising Star Light provides powerful, bright RGBW light with high color definition.
Thanks to its motor, it adds stage dynamism and immersive visual effects.
With DMX control, among other options, it’s perfect for kinetic stage sets, audiovisual productions and art installations.
Additional information
| Consumption | 150W |
|---|---|
| Colour | RGBW |
| DMX Channels | 11 |
| Control | DMX, master-slave, sound |
| Strobe | 1-25 Hz |
| Lifting Travel | 1-10 m |
| Protection | IP20 |
| Setup | LCD Display |
| Voltage | AC90-240V/50-60Hz |
| Warranty | 2 years |


