Additional information
| Consumption | 1400W |
|---|---|
| Light Source | 784×0.5W RGB + 392x3W white |
| DMX Channels | 8/11/13/24/30/74/97 |
| Control | auto, DMX, master-slave, RDM, sound |
| Supported protocols | ArtNet, DMX |
| Segments | 14 RGB, 28 white |
| Pan/Tilt | 16 bits, 220°, Automatic repositioning |
| Dimming | adjustable from 1.2K to 25K, linear 0-100% |
| Strobe | 0.3-25 Hz |
| Connectivity | 3-pin XLR in/out, powercon in/out |
| Protection | IP65 |
| Setup | LCD touch display |
| Size | 40,4 x 20,2 x 35 cm |
| Weight | 15 kg |
| Voltage | AC100-240V/50-60Hz |
| Warranty | 2 years |
| Average Life | 20.000 hours |





