Additional information
| Consumption | 120W |
|---|---|
| Light Source | 6x20W RGBWA UV high brightness LED beads |
| Colour | 16.7 million color changes |
| Colour Temperature | 2700-10000K adjustable (300K is a unit) |
| DMX Channels | 2/6/8/11 |
| Control | auto, infrared remote, master-slave, WiFi App iOS/Android remote, wireless 2.4G DMX512 |
| Angle | 10-20° |
| Dimming | 64kHz dimming with no jitter or flicker |
| Protection | IP65 |
| Setup | OLED touch display |
| Weight | 4 kg |
| Voltage | AC100-240V/50-60Hz |
| Warranty | 2 years |








