Additional information
| Consumption | 800W |
|---|---|
| Light Source | RGBW 19x40W + 52 additional LED |
| Colour Temperature | 2500-8000K |
| Zoom | 4-60° |
| DMX Channels | 30/32/34/44/87/101/106/108/110 |
| Control | auto, DMX, master-slave, sound |
| Dimming | linear 0-100% |
| Strobe | 25 Hz |
| Pan/Tilt | 540°/210°, Automatic repositioning |
| Setup | LCD Display |
| Protection | IP20 |
| Size | 40.5 x 44 x 23.4 cm |
| Weight | 17 kg |
| Voltage | AC100-240V/50Hz |
| Warranty | 2 years |
| Reference | YE137B |




