Additional information
| Consumption | 800W |
|---|---|
| Light Source | RGBW 19x40W |
| Colour Temperature | 2500-8000K |
| Zoom | 4-60° |
| DMX Channels | 21/35/78/92/96 |
| Control | auto, DMX, master-slave, sound |
| Dimming | linear 0-100% |
| Strobe | 25 Hz |
| Pan/Tilt | 540°/210°, Automatic repositioning |
| Setup | LCD Display |
| Protection | IP20 |
| Size | 41.5 x 27.5 x 42.5 cm |
| Weight | 15 kg |
| Voltage | AC100-240V/50Hz |
| Average Life | 50.000 HOURS |
| Warranty | 2 years |
| Reference | YE137 |






