Additional information
| Consumption | 950W |
|---|---|
| Source Light | 19x50W RGB + 210RGBL LED |
| Colour | RGBL |
| Colour Temperature | 2400-10000K |
| CRI | Up to 90 |
| Beam Angle | 6-55° |
| DMX Channels | 26/50/50/127 |
| Control | ArtNet, DMX512, Independent pixel control, RDM, sACN, Virtual color wheel, White temperature preset 2400-10000K |
| Pan/Tilt | 16 bit, 540° / 270°, desynchronization automatic correction |
| Dimming | linear 0-100% |
| Strobe | 1-20 Hz |
| Mounting | 2xOmega ¼-turn angle brackets, 4 x ¼-turn mounting points, safety lanyard attachment point |
| Connectivity | Powercon, RJ45, XLR 3-pin |
| Setup | LCD Display |
| Minimum working distance | 2 m |
| Protection | IP65 |
| Material | Magnesium-aluminum alloy casing with die-cast composite base and aluminum heat sink. |
| Size | 34.9 x 21.65 x 35 cm |
| Weight | 17 kg |
| Voltage | AC100-240V/50-60Hz |
| Average Life | < 40, 000 hours |
| Warranty | 2 years |

