49x3W Matrix Panel
49x3W Matrix Panel with a compact and powerful design.
Ideal for stage backdrops, front visual effects, stage ambiance or as a decorative element with high visual impact.
Additional information
| Consumption | 230W |
|---|---|
| Colour | RGBW: WW 49x3W + RGB 196×0,25W |
| DMX Channels | 4/15/196 |
| Control | auto, DMX, master-slave, sound |
| Strobe | 30 Hz/s |
| Protection | IP20 |
| Setup | LCD Display |
| Size | 50 x 50 x 8 cm |
| Weight | 8 kg |
| Warranty | 2 years |






