Additional information
| Signal | DMX/ RDM |
|---|---|
| Input | 1 x 3/5-pin XLR |
| Output | 6 x 3/5-pin XLR |
| Size | ø17 x 11.5 cm |
| Weight | 860 g |
| Voltage | CA88-256V/50-60Hz (IEC) |
| Warranty | 2 years |
| Reference | RDM8602Mod |
RDM modular splitter with 1 input and 6 outputs. It allows for modular assembly of 3 or 5 input/output pins as needed, thanks to the modular design of each input/output processing circuit.
Integrates a bidirectional DMX512-RDM protocol, enabling the forwarding of lighting data to MA and other RDM lighting controllers.
Ensures safety in live performances thanks to the independent power supply for each input and output, and the independent photoelectric protection and isolation circuit for each modular board.
| Signal | DMX/ RDM |
|---|---|
| Input | 1 x 3/5-pin XLR |
| Output | 6 x 3/5-pin XLR |
| Size | ø17 x 11.5 cm |
| Weight | 860 g |
| Voltage | CA88-256V/50-60Hz (IEC) |
| Warranty | 2 years |
| Reference | RDM8602Mod |