Additional information
| Consumption | 400W |
|---|---|
| Ballast | electronic |
| Light Source | 295W LED Lamp |
| Colour Temperature | up to 7500K |
| Colour | 14 + white |
| Gobos | 13 + white light |
| Prisms | 8 + 16 + 24 rotating |
| Effects | frost, water |
| Beam Angle | 0-4° |
| Focus | motorizado |
| DMX Channels | 16 |
| Control | auto, DMX, sound |
| Strobe | 11 Hz, mecanical dimmer |
| Pan/Tilt | 540° / 270°, 8 bit / 16 bit |
| Setup | LCD Display |
| Protection | IP20 |
| Size | 28 x 46 x 22 cm |
| Weight | 9.5 kg |
| Voltage | AC90-240V/50Hz |
| Warranty | 2 years |
| Reference | YA052 |


