Description
Moving head beam with 200W, 7500K white LED light source.
Beam angle 2°. Gobo wheel with 14 gobos. Color wheel with 12 colors. 16-bit pan/tilt. 8-sided rotating prism.
| Consumption | 210W |
|---|---|
| Light Source | 1x200W white LED |
| Colour Temperature | 7500K |
| Beam Angle | 2° |
| Colour | 12 colours wheel |
| Gobos | 14 open gobos |
| Prisms | 8 facet rotating |
| Control | automático, DMX, maestro-esclavo, ritmo de la música |
| DMX Channels | 13/15 |
| Electronic Focus | 2-30 m |
| Pan/Tilt | 16 bits, Pan 360/540/630° (selectable) / Tilt 90/180/270° (selectable) |
| Dimming | linear 0-100% |
| Strobe | 25 Hz/s |
| Setup | LCD Display |
| Size | 25 x 37,5 x 17,5 cm |
| Weight | 3,5 kg |
| Warranty | 2 years |
| Average Life | 50.000 HOURS |