400 3-in-1 CMY CTO LED Moving Head
3-in-1 LED Moving Head Beam Spot Wash 400 with CMY CTO.
Additional information
| Consumption | 600W |
|---|---|
| Light Source | High efficiency 400W white LED |
| Colour Temperature | 9000K |
| CRI | Ra≥90 |
| Colour | 8 colours + white light, half-colour function |
| CMY | infinite color mixing CMY + CTB + CTO + color plate |
| Gobos | 12 fixed gobos + white light + 7 rotating glass gobos. Each glass pattern can be independently forward and reverse rotation |
| Prisms | each prism can be independently positive and negative rotation, standard single 3 prisms and 8 prisms |
| Beam Angle | beam for 2.7 to 36 ° coloring 4-36 ° pattern 4-36 ° |
| Focus | Auto |
| Zoom | linear 4~36° |
| Pan/Tilt | 16 bits, 540° / 270°, Reposicionamiento automático X/Y |
| DMX Channels | 26 |
| Control | auto, DMX, master-slave, RDM, sound |
| Dimming | linear 0-100% |
| Strobe | 0-30 Hz |
| Mounting | 2xOmega ¼-turn angle brackets |
| Connectivity | 3-pin XLR in/out, powercon in/out |
| Setup | LCD touch display |
| Protection | IP20 |
| Size | 38 x 27 x 65 cm |
| Weight | 22,5 kg |
| Voltage | AC90-220V/50-60Hz |
| Average Life | 20.000 hours |
| Warranty | 2 years |




