Additional information
| Consumption | 150W |
|---|---|
| Colour Temperature | 10.000-12.000K |
| Luminosity | 1400 lm |
| Gobos | static 11 gobos wheel + white circle |
| Prisms | double layer (6 facet prism + 12 facet prism) |
| Pan/Tilt | 16 bits, 540° / 270° |
| Strobe | 1-25 Hz |
| Reach | 8 m |
| DMX Channels | 12 |
| Control | auto, DMX, master-slave |
| Protection | IP20 |
| Setup | LCD Display |
| Size | 23 x 31 x 15 cm |
| Weight | 4.18 kg |
| Voltage | AC90-220V/50-60Hz |
| Warranty | 2 years |
| Average Life | 50.000 HOURS |





