Additional information
| Consumption | 500W |
|---|---|
| Colour Temperature | 8000K |
| Colour | 14 colours + white |
| Gobos | 17 fixed + white |
| Prisms | Rotating 8 facet prism, bilateral rotation, focus |
| Control | auto, DMX, master-slave, sound |
| DMX Channels | 16/20 |
| Dimming | linear 0-100% |
| Strobe | 1-12 Hz |
| Pan/Tilt | 540° / 270° |
| Ranges and movements | Automatic correction function, speed adjustment |
| Protection | IP20 |
| Setup | Touch Screen |
| Size | 48 x 31 x 25 cm |
| Weight | 13 kg |
| Voltage | AC110-240V/50-60Hz |
| Warranty | 2 years |
| Flight case | No, Yes |






