Lifting LED Triangle
LEAROY Lifting LED Triangle provides powerful, bright RGB light with high color definition.
Thanks to its motor, it adds stage dynamism and immersive visual effects.
With DMX control, among other options, it’s perfect for kinetic stage sets, audiovisual productions and art installations.
Additional information
| Consumption | 150W |
|---|---|
| Colour | 3×144 RGB LED |
| DMX Channels | 11/147 |
| Control | ArtNet, DMX |
| Lifting Travel | 1-10 m |
| Protection | IP20 |
| Setup | LCD Display |
| Size | elevator 17 x 13 x 33 cm, tube ø4 x 100 cm |
| Weight | elevator 5 kg |
| Voltage | AC100-240V/50-60Hz |


