Additional information
| Consumption | 180W |
|---|---|
| Source Light | 120W LED + 42×0.2W RGB light strip |
| Colour | 14 + white light disk, RGBW |
| Prisms | 8 prisms + honeycomb prism, bidirectional rotation |
| Beam Angle | 0,9° |
| DMX Channels | 23 |
| Control | auto, DMX, master-slave |
| Pan/Tilt | 540° / 270° |
| Setup | LCD Display |
| Protection | IP65 |
| Size | 30,4 x 21,8 x 52,9 cm |
| Weight | 13,5 kg |
| Connectivity | Powercon input/output, XLR 3-pin input/output |
| Voltage | AC110-240V/50-60Hz |
| Average Life | 20.000 hours |
| Warranty | 2 years |







