Additional information
| Consumption | 410W |
|---|---|
| Source Light | 300W LED + inner strip RGB 34×0.2W + outer strip RGB 39×0.2W |
| Colour | 9 + white light disk, RGBW |
| Gobos | Dynamic image disk: 7 + white light with bidirectional rotation, Fixed image disk: 6 + white light + fire image |
| Prisms | 3 prisms effects, bidirectional rotation |
| Beam Angle | 3-32° |
| DMX Channels | 31 |
| Control | auto, DMX, master-slave |
| Pan/Tilt | 540° / 270° |
| Setup | LCD Display |
| Protection | IP65 |
| Size | 30,4 x 21,8 x 52,9 cm |
| Weight | 13,5 kg |
| Connectivity | 3-pin XLR entrada/salida, Powercon entrada/salida |
| Voltage | AC100-240V/50-60Hz |
| Average Life | 50.000 HOURS |
| Warranty | 2 years |










